2014. július 14., hétfő 05:42

A Döntő

Beérett a 2000-ben elkezdett német utánpótlásprogram: nagy csatában, hosszabbításban nyerte meg az argentinok elleni vb-finálét Németország; a csereember Mario Götze góljával. A német válogatott szövetségi kapitánya szerint tíz évvel ezelőtt kezdődött el az a munka, amely most aranyéremmel fizetődött ki.

2014. július 10., csütörtök 04:39

Brazilia - Németország 1-7

A Neymart és Thiago Silvát elveszítő ötszörös világbajnok nagy hévvel kezdett, de kis túlzással Marcelo távoli lökete volt az egyetlen pozitív momentum a számára…
A nyolcadik percben, Khedira 14 méteres próbálkozásából ugyan még nem született gól, de ezt követően már nem sok német helyzet maradt kihasználatlan.

2014. július 05., szombat 18:30

Brazilia - Kolumbia 2014 Negyeddöntő

NEGYEDDÖNTŐ

BRAZÍLIA–KOLUMBIA 2–1 (1–0)
Fortaleza, Estádio Castelao, 60 342 néző. Vezette: Velasco Carballo (spanyol)
Brazília: Júlio César – Maicon, T. Silva, D. Luiz, Marcelo – Paulinho (Hernanes, 86.), Fernandinho – Hulk (Ramires, 83.), Oscar, Neymar (Henrique, 88.) – Fred. Szövetségi kapitány: Luiz Felipe Scolari
Kolumbia: Ospina – Zúniga, Zapata, Yepes, Armero – Guarín, C. Sánchez – Cuadrado (J. Quintero, 80.), J. Rodríguez, Ibarbo (A. Ramos, 46.) – T. Gutiérrez (Bacca, 70.). Szövetségi kapitány: José Pékerman
Gólszerző: Thiago Silva (7.), D. Luiz (68.), ill. J. Rodríguez (80. – 11-esből)

2014. július 04., péntek 21:46

Franciaország - Németország 0 - 1

NEGYEDDÖNTŐ

FRANCIAORSZÁG–NÉMETORSZÁG 0–1 (0–1)
Rio de Janeiro, Maracana Stadion, 74 240 néző. Vezette: Pitana (argentin)
FRANCIAORSZÁG: Lloris – Debuchy, Varane, Sakho (Koscielny, 71.), Evra – Pogba, Cabaye (Rémy, 73.), Matuidi – Valbuena (Giroud, 85.), Benzema, Griezmann. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
NÉMETORSZÁG: Neuer – Lahm, J. Boateng, Hummels, Höwedes – Schweinsteiger, Khedira – Th. Müller, Kroos (Kramer, 90.), Özil (Götze, 83.) – Klose (Schürrle, 69.). Szövetségi kapitány: Joachim Löw
Gólszerző: Hummels (13.)

2014. július 01., kedd 14:07

Francia-Nigéria

A francia válogatott 2-0-ra legyőzte Nigéria csapatát a brazíliai labdarúgó-világbajnokság hétfői első nyolcaddöntőjében.

Az első 20 percben kiegyenlített küzdelmet láthatott a közönség, a nigériaiak egyszer ugyan betaláltak a kapuba, de a gólt les miatt érvénytelenítette a játékvezető. Két perccel később az afrikaiak kapusának kellett bravúrral hárítania Pogba 12 méterről, kapásból megeresztett lövését. A szünetig jó iramú, ugyanakkor küzdelmes mérkőzést vívtak a felek, a középpályán mindkét együttes könnyen átrohant, a labda leggyakrabban valamelyik tizenhatos környékén volt játékban. A veszélyes szituációk és a helyzetek ellenére az első félidőben egyik csapatnak sem sikerült előnyhöz jutnia.

A SPANYOL VÁLOGATOTT KERETE

Kapusok: Iker Casillas (Real Madrid), Pepe Reina (Napoli – olasz), David de Gea (Manchester United – angol)

2014. május 29., csütörtök 15:13

FIFA World Cup Brasil

Harmincötmillió dollár jár az aranyért

A Nemzetközi Labdarugó-szövetség (FIFA) 476 millió dollárt (105.7 milliárd forintot) oszt szét a világbajnokságon szereplő válogatottak illetve játékosok klubjai között, ebből 358 millió kifejezetten jutalom. A világbajnok 35 millió dollárt kap, a döntő vesztese 25 millióval gazdagodik. A csoport körben búcsúzó válogatottak 9-9 millió kapnak a FIFA-tól. A világbajnokságon szereplő játékosok klubjai közt 70 millió dollárt osztanak szét, ezzel kompenzálják az esetleges sérüléseket, illetve a klubidényre való felkészülést érintő késedelmeket.